×

Warning

Joomla\CMS\Filesystem\Folder::create: Could not create folder.Path: /www/hosting/dexnet.cz/www/t3-assets

Vzdálená podpora

Program TeamViewer je určený pro přímé připojení na Váš počítač. Po kliknutí na odkaz níže uložte soubor a následně jej otevřete. Poté nám sdělíte Vaše ID a heslo a my se vzdáleně připojíme k Vašemu počítači.

teamviewer Zde stáhnete program pro vzdálenou pomoc na vašem PC.

 

Nejčastější otázky a odpovědi

 

{slider=Jak změřím rychlost připojení?}

Měření je možné provést na stránkách: www.speedtest.net nebo na našich stránkách v sekci Podpora/Test rychlosti

Pro přesné měření je nutné připojit počítač, notebook či jiné zařízení kabelem a odpojit veškerá další zařízení. Pokud tak neučiníte mohlo by dojít ke zkreslení výsledků měření způsobené omezením propustnosti lokální Wi-Fi nebo datovým tokem na jiná zařízení.


{/slider}

{slider=Je u připojení stálá rychlost?}

Na tarify pro domácnost je aplikovaná agregace což může způsobit pokles rychlosti v daný okamžik v případě, že je přípojka vytížena více uživateli najednou. Agregace u připojení pro domácnosti v naší síti je 1:4. Pravděpodobnost ale není moc velká a proto se agregace běžně používá u všech poskytovatelů internetu

{/slider}

{slider=Co dělat, když interntové připojení nefunguje}

Jako první věc doporučeujem restartovat váš router - vytažením černého napájecího kabelu. Restartováním si router načte nové parametry a připojení by mohlo začít fungovat. Nepokoušejte se mačkat na tlačítko reset, obvykle dojde k vymazání konfigurace zařízení a je nutný zásah našeho technika. 

Pokud restartování routeru nepomůže, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle 605 219 566 nebo na emailu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Pokusíme se problém co nejrychleji vyřešit.

{/slider}


{slider=Jaké je nastavení odchozí pošty SMTP}

V případě, že pro posílání pošty používáte aplikaci v počítači nebo v mobilní zařízení, budete potřebovat při konfiguraci poštovního účtu znát tzv.
SMTP server pro odchozí poštu. SMTP server je zpravidla poskytován Vaším poskytovatelem internetového připojení.

Adresa SMTP serveru: mail.dexnet.cz

port: 25
autorizace: bez ověřování, bez zabezpečení

{/slider}
{slider=Jaké je nastavení příchozí pošty POP3/IMAP}

Pokud na našem webovém serveru provozujete webhosting a máte založenou e-mailovou schránku, budete potřebovat při konfiguraci poštovního účtu v počítači nebo mobilním zařízení POP3 nebo IMAP server. Uživatelské jméno a heslo jste obdrželi po založení e-mailové schránky.

Adresa POP3 a IMAP serveru:   mail.dexnet.cz
port: 995
zabezpečení: ssl
autorizace: váš email ve formátu vašejméno@vašedoména.cz. Heslo k emailové schránce jste obdrželi emailem při zakládáví vaší emailové schránky


{/slider}

{slider=Jaká je výpovědní doba u Vašich smluv}

V případě smlouvy na dobu neurčitou můžete smlouvu vypovědět kdykoliv bez udání důvodu a výpovědní lhůta je 1 kalendářní měsíc. Výpověď smlouvy není sankcionována žádným poplatkem.


{/slider}

{slider=Jakým způsobem platím za službu}

Můžete platit bankovním převodem na náš účet 169 256 7001/5500 s uvedením variabilního symbolu, kterým je číslo Vaší smlouvy. Variabilní symbol a částka je tedy každý měsíc stejná, můžete si tedy nastavit trvalý příkaz k úhradě, a do vždy na začátku měsíce.


{/slider}

Firemní internetové připojení vidíme jako jednu z nejdůležitějších priorit každé společnosti,  na kterou by měly být kladeny jen ty nejvyšší nároky.

Pokud jste střední nebo větší firma, tarify pro domácnstosti, které využívají malé firmy a živnostníci pro Vás nebudou vhodné. Tyto tarify se totiž vyznačují agregací  nesymetrickou rychlostí odesílání dat do Internetu.

Proto Vám nabízíme kvalitní a vysoce spolehlivý způsob připojení k Internetu. Kvalita Vašeho připojení tak není limitována tím, kolik je na síti aktivních uživatelů, Vaše rychlost je po celou dobu garantovaná jen pro Vás. Nabízíme široké spektrum technických řešení přesně podle vašich požadavků. Součástí služby je samozřejmě i vyhrazená podpora 24/7 na zákaznické lince.

Pro aktuální ceny a sestavení nabídky dle Vašich konkrétních požadavků nás prosím kontaktujte na telefonním čísle 605 219 566 nebo na emailu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Informativní cenová relace

Ceník služeb je pouze orientační, ceny se mohou drobně lišit v závislosti na použitých technologiích a způsobu připojení.

Rychlost připojeníCena
10 Mbits / 10 Mbits 1250 Kč
30 Mbits / 30 Mbits 3400 Kč
50 Mbits / 50 Mbits 5200 Kč
100 Mbits / 100 Mbits 8800 Kč
200 Mbits / 200 Mbits 13 800 Kč
300 Mbits až 500 Mbits od 15 000 Kč

 

Technické parametry služeb

 • Rychlost individuálně 1-500 Mb/s symetricky (obousměrně stejná rychlost)
 • Agregace 1:1 - vyhrazená linka
 • Garance zvolené rychlosti – 100 %
 • Protokol IPV4 a IPV6
 • Veřejné IP adresy / rozsha IP adres (routované nebo NAT)
 • SLA s garancí kvality služby a Hot Linka 24 hodin 7 dní v týdnu
 • Nonstop monitoring sítě
 • Individuální přístup

Používané technologie

  Díky bezdrátové technologii Vám můžeme nabídnout vysokorychlostní internetové přiojení i těm firmám a institucím, které díky své poloze nemají dostupné kabelové nebo optické připojení. Pro firemní přípojky jsme zvolili moderní bezdrátovou technologii v pásmech 10 GHz, 11 GHz, 17 GHz a 24 GHz. Používáme především rádiové spoje od firmy Alcoma. Díky moderním technologiím těchto rádiových spojů je  maximálně zamezeno jakémukoliv  rušení  spojení, které je charakteristické pro běžné bezdrátové technologie. Tento způsob jako jediný vyniká kombinací vlastností velkého dosahu a maximální kvality připojení. Proto jsme schopni poskytnout kvalitní internetové připojení i tam, kde ostatní technologické možnosti nejsou dostupné.

 

Postup objednání a realizace

  Po obdržení nezávazné poptávky obsahující pořadovanou rychlost a přesnou lokalitu instalace, budete do druhého dne kontaktováni technikem, který si s Vám domluví schůzku v místě instalace, na které zjistí, zda-li jsme schopni v dané lokalitě připojení realizovat. Stabilita přiojení je zaručena přímou viditelností mezi připojeným a přístupovým bodem. Ve většině případů se proto komunikační zařízení umisťuje zpravidla na střechu objektu. Z komunikačního zařízení vede pouze datový UTP CAT7 kabel do požadovaného místa připojení. Kabel je zakončený konektorem RJ45. K připojení  zákazníka je potřeba pouze zařízení s rozhraním RJ45, podporující protokol TCP/IP. (server, router). Toto řešení je kompatibilní s většinou firemních sítí, nejsou tedy potřeba žádné další výdaje.

 

Další poskytované služby

 • návrh, výstavbu a správu LAN sítí
 • bezdrátové pokrytí budov, kancelářských prostor i rozsáhlých areálů
 • veškeré práce spojené s instalací strukturované kabeláže
 • instalaci bezdrátových pojítek pracujících v pásmu 2,4 GHz, 5 GHz, 10 GHz, 11 GHz
 • VPN - zabezpečené propojení Vašich poboček
 • webhosting a mailhosting
 • kamerové a zabezpečovací systémy

 

V případě zájmu o vypracování nabídky nás neváhejte kontaktovat e-mailu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo telefonu 605 219 566.

{slider=Download a upload}

Download znamená rychlost stahování dat a Upload znamená rychlost odesílání dat.

{/slider}

{slider=TCP/IP}

Rodina protokolů TCP/IP (anglicky Transmission Control Protocol/Internet Protocol – „primární přenosový protokol/protokol síťové vrstvy“) obsahuje sadu protokolů pro komunikaci v počítačové síti a je hlavním protokolem celosvětové sítě Internet. Komunikační protokol je množina pravidel, která určují syntaxi a význam jednotlivých zpráv při komunikaci.

{/slider}

{slider=IP adresa}

IP adresa je jedinečné 32-bitové (ipv4) či 128-bitové (ipv6) číslo, přidělované počítačům a jiným zařízením připojených do Internetu nebo místní sítě. IP adresa umožňuje jednoznačnou identifikaci počítačů a jiných zařízení v síti.

{/slider}

{slider=Vnitřní IP adresa}

Každé zařízení v naší síti má standardně nastavenu jednu privátní (neveřejnou) IP adresu. Zde vystupuje skupina uživatelů v naší síti pod jednu společnou adresu za NATem. Zatímco uživatel privátní IP adresy může služby na internetu využívat, obvykle je nemůže na svém počítači nabízet, protože není v internetu adresovatelný, jako v případě veřejné IP adresy.

{/slider}

{slider=Veřejná IP adresa}

Každý uživatel, který na PC nabízí obsah do internetu nebo chce být přímo z internetu dostupný, musí mít veřejnou IP adresu. Je tedy nutná pro provozování vlastního serveru, přístup na VPN. Zde vystupuje jeden uživatel pod jedinou IP adresou.

{/slider}

{slider=Firewall}

e síťové zařízení, které slouží k řízení a zabezpečování síťového provozu mezi sítěmi s různou úrovní důvěryhodnosti a zabezpečení. Zjednodušeně se dá říct, že slouží jako kontrolní bod, který definuje pravidla pro komunikaci mezi sítěmi, které od sebe odděluje. Tato pravidla historicky vždy zahrnovala identifikaci zdroje a cíle dat (zdrojovou a cílovou IP adresu) a zdrojový a cílový port, což je však pro dnešní firewally už poměrně nedostatečné – modernější firewally se opírají přinejmenším o informace o stavu spojení, znalost kontrolovaných protokolů a případně prvky IDS.


{/slider}

{slider=DHCP}

Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) je v informatice aplikační protokol z rodiny TCP/IP. Používá se pro automatické přidělování IP adres jednotlivým počítačům v počítačových sítích, čímž zjednodušuje jejich správu.


{/slider}

{slider=DNS}

DNS Domain Name System – je systém doménových jmen (distribuovaná adresářová služba). DNS se používá hlavně k obousměrnému překládání mezi doménovými jmény a ip adresami.


{/slider}

{slider=Router}

V počítačových sítích aktivní síťové zařízení (směrovač), které procesem zvaným routování přeposílá data konkrétním směrem k jejich cíli.


{/slider}

{slider=SSID}

Je jedinečný identifikátor každé Wi-Fi sítě, tj. její název zobrazovaný v seznamu dostupných bezdrátových sítí ve Vašem operačním systému. Přístupový bod (AP, vysílač) vysílá pravidelně každých několik sekund svůj identifikátor a klienti (počítače, které se připojují k wifi) si tak mohou snadno vybrat, ke které bezdrátové síti se připojí.

{slider=Agregace}

Agregace například 1:4 vymezuje počet uživatelů, kteří sdílí vymezenou kapacitu datové (internetové) konektivity Vašeho tarifu a je uváděn v souvislosti a společně s rychlostí připojení.


{/slider}

Rychlost připojení

Mezinárodní nezávislý test rychlosti
Test your Internet connection speed at Speedtest.net 

Klientský portál

Vstup do klietnského portálu